O domu w Zadolu

Jest sobie taka urocza dolina na Pogórzu Izerskim,
w Dębowym Gaju leży.W tej dolinie stoi taki murowany, przestronny domek gościnny. Jest też dookoła mnóstwo zieleni: pastwisk, sadów, lasów i ogrody. Żyje w nich wiele stworów - dzikich i domowych, kopytnych, skrzydlatych i łapiastych.Gwarantuje to zapierające dech w piersiach widoki, idealne warunki do wypoczynku,
z dala od zgiełku miasta.

 

Wyposażenie

Domek oferuje 4 sypialnie, salon z kominkiem, kuchnię (z działającym kaflowym piecem, lodówką, zamrażarką, zmywarką) i łazienkę.

Jest miejsce na ognisko (z patykami do kielbasek), grill gazowy, pod daszkiem znajdzie się miejsce dla kilku osób, miejsce na „leżing on trawing”, stadnina koni, lasy do spacerowania, ścieżka rowerowa prawie za płotem i sporo zabytkowych zamczysk w okolicy do pozwiedzania.

Jest to domek wiejski w (bardzo) starym budownictwie, co ma swoje zalety i wady. Trawę kosimy końmi a prąd jest z fotowoltaiki. Staramy się być blisko natury wiec nie wszystko jest perfekcyjne czy idealne.

 

Zobacz galerię zdjęć

 

Udogodnienia

Kuchnia zawiera oczywiście niezbędne wyposażenie, jak ekspres do kawy, lodówkę, zmywarkę, zamrażarkę oraz zlew. W łazience jest pralka. W domu nie ma telewizora i radia. Są zbędne.

  • Dostępne jajka z wolnego wybiegu
  • Miejsce na ognisko
  • Blisko ścieżka rowerowa, istnieje mozliwość wypozyczenia rowerów zwykłych lub elektrycznych ( dostepne 4 sztuki )
  • Toaleta
  • Prysznic
Bardzo prosimy naszych gości o zapoznanie się z poniższym " regulaminem"
 
1. Prosimy nie pal papierosów w domu. Pod pergolą/dachem też jest przyjemnie.
2. Zostaw po sobie porządek w domu, na podwórzu i w okolicy. Posegreguj śmieci zanim wyrzucisz. Jeśli zostały ci resztki kuchenne, przekaż dla kurek, będą wdzięczne. Śmietniki są przy stodole. Jeśli Twój pupil nabrudzi w miejscu, gdzie ktoś może "wdepnąć", prosimy, sprzątnij po nim.
3. Nie obawiaj się zgłosić usterki, albo gdy coś się zniszczy lub skończy...
4. Szanuj zużycie wody i energii elektrycznej. Dokręć kurek, zgaś światło. Wbrew pozorom studnia nie jest bez dna, zwłaszcza w czasie suszy...
5. Okolica jest pełna domowych i dzikich zwierząt. Szanuj ich dom! Nie krzywdź, nie płosz i nie strasz ich. Zwolnij na drodze w naszej dolinie.
6. Nigdy nie karm zwierząt bez wiedzy właścicieli! Nie zbliżaj się sam do stada koni. Pogłaskaj i podrap przez ogrodzenie zachowując ostrożność. Pamiętaj, że nawet najsłodszy kucyś ma zęby, którymi można odgryźć palec...
7. Zwiedzać okoliczne sady i pastwiska można, a nawet trzeba! Jednak zawsze jeśli zastajesz bramkę zamkniętą, zamknij ją za sobą, a jeśli otwartą - pozostaw tak jak było. Przy zwierzętach zawsze, o każdej porze dnia i nocy, ktoś może właśnie wykonywać swoją pracę.
8. Wszelkie dary natury są do Twojej dyspozycji - owoce, grzyby, zioła... Smacznego!
9. Jeśli skończy Ci się drewno do produkcji klimatycznego ognia - jest go pełno dookoła, weź tyle ile potrzebujesz.
10. Zimą pal w kominku ostrożnie, uważaj by nie zagotować wody. 
11. Uprasza się, aby niczego nie wrzucać do studni. 
12. Keep calm and zrób sobie bukiet z polnych kwiatów.
 
Uwaga! Jesteś na wsi - pokrzywy jakby parzą, krowy czasem śmierdzą, konie czasem ryczą, muchy zawsze bzyczą, pszczoły nieodmiennie żądlą - ale pamiętaj! One były tu pierwsze, to my jesteśmy ich gośćmi :)

 

REZERWACJA TERMINU oraz Zobacz cennik

 

  • Mile widziane zwierzęta, o ile nie są agresywne i nie będą dręczyć innych żywych stworów
  • Miejsce przyjazne dzieciom
  • Rano może obudzić Cię szczekanie psa, rżenie konia albo pianie koguta. Śpiew ptaków latem jest pewny.